بهاي نفت خام در بازار آسيا

با انتشار گزارشهایی که از بالا بودن ذخایر هفتگی نفت خام در آمریکا و کاهش تقاضا حکایت دارد ، بهای نفت بامداد امروز چهارشنبه در بازار آسیا همچنان با کاهش مواجه بود. هر بشکه نفت خام سبک شیرین پایه بورس نیویورک (‌ وست تگزاس اینترمدیت) برای تحویل در ماه دسامبر با 16 سنت کاهش 98 … ادامه مطلب »

بهاي نفت خام در بازار آسيا

تولید نانوکامپوزیت‌های سرامیکی

پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس با همکاری پژوهشگران دانشگاه آزاد واحد نجف آباد با طراحی یک سیستم سنتز و پخت مناسب، به ساخت یک کامپوزیت پایه سرامیکی آلومینایی با چقرمگی و استحکام بالا دست پیدا کردند. این نانوکامپوزیت به‌دست آمده می‌تواند در صنایع هوا-فضا به کار گرفته شود. کامپوزیت‌های سرامیک و آلومینا با استفاده از سرامیک‌های … ادامه مطلب »

تولید نانوکامپوزیت‌های سرامیکی

توليد كنسانتره زغال سنگ

توليد كنسانتره زغالسنگ در كشور طي شهريور ماه امسال با رشد 35درصدي نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه شد. در اين ماه مجموع توليد اين ماده معدني به بيش از 102هزار تن رسيد كه برابر با برنامه پيش بيني شده بوده است. در همين حال توليد كنسانتره زغالسنگ در نيمه نخست سال جاري به … ادامه مطلب »

توليد كنسانتره زغال سنگ

پایدارسازی نانوذرات اکسید تیتانیم

پژوهشگران مهندسی مواد با بکارگیری یک روش نوین موفق به تهیه سوسپانسیون با پایداری کلوئیدی بیش از 60 روز در بستر‌های آبی شدند. این دستاورد در راستای اصلاح نانوذرات سرامیکی بوسیله مواد پلیمری جهت بارگذاری فولیک اسید و داروی ضد سرطان انجام پذیرفته است. این کار تحقیقاتی به صورت پایان نامه دکتری ساناز نقیبی و … ادامه مطلب »

پایدارسازی نانوذرات اکسید تیتانیم